Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

ITU goda prezidents Les McDonalds mūžībā devies 84 gadu vecumā

ITU goda prezidents Les McDonalds mūžībā devies 84 gadu vecumā
06.09.2017

ITU goda prezidents Les McDonalds mūžībā devies 84 gadu vecumā

Dzīves 84. gadā mūžībā devies Starptautiskās Triatlona savienības Goda prezidents - Les McDonald.

"Les bija ne tikai neparasts cilvēks, viņš bija daļa no triatlona ģimenes un viņu vienmēr atcerēsies. Viņa ietekme uz mūsu sporta attīstību pasaules mērogā un viņa vadība bija ļoti nozīmīga. Tie, kuriem bija privilēģija dalīt šo ceļu ar viņu, šobrīd sajūt milzīgas skumjas. Viņš dzīvoja bagātīgu dzīvi, kas bija veltīta triatlonam, un mēs turpināsim dzīvot ar viņa mantojumu", teica ITU prezidente, SOK locekle Marisol Casado.

Viss sākās 1988. gada rudenī, kad viens telefona zvans izmainīja viņa dzīvi un mūsu sporta virzienu uz visiem laikiem. SOK priekšsēdētājs Juan Antonio Samaranch vēlējās, lai Les McDonald palīdzētu triatlonam iekļūt Olimpisko spēļu programmā. Un jau 1989.gadā tika dibināta ITU (International triathlon union - starptautiskā triatlona savienība).

Jau 1994. gadā smagais darbs un upurēšanās atmaksājās ar SOK apstiprinājumu, ka triatlons tiks iekļauts Olimpisko spēļu programmā. Kā pilntiesīgs olimpisko spēļu sporta veids triatlons pirmo reizi notika 2000. gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs.

Les atdeva savu dzīvi, lai veicinātu un attīstītu mūsu sportu - triatlonu, un nav vārdu ar kuriem var aprakstīt pateicību, kuru triatlona kopiena būs parādā par viņu ieguldījumu.

Vieglas smiltis Mr. President - Jūs būsiet mūžām mūsu sirdī.

 

Informāciju sagatavoja

Igors Siminaitis

 

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Valmieras maratons 2019