Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijas Čempionāts triatlona Standarta distancē

Latvijas Čempionāts triatlona Standarta distancē
24.07.2017

Svētdien, 2017.gadā 23.jūlijā Ventspilī Bušnieku ezera apkārtnē norisinājās Latvijas Čempionāts triatlona Standarta distancē.

Nezinātājiem var izraisīt neskaidrības – kas tad ir Standarta distance, kas ir triatlona standarts ? Šis ir jaunais oficiālais starptautiskais apzīmējums Olimpiskajai distancei. Distances garums kopsummā ir 51.5km, kas sastāv no  1.5km peldēšanas, 40km šosejas riteņbraukšana sun 10km skriešanas. Šis ir sacensību formāts, kādā notiek sacensības Olimpiskajās spēlēs un Pasaules kausa izcīņā.

Uz starta izgāja 50 sportisti, lai cīnītos par Latvijas Čempiona titulu. Peldēšanas posmu visātrāk paveica Savēlijs Suharževskis no Valmieras un kā pirmais uzsāka riteņbraukšanu. Viņam sekoja Ingvars Ivanovs (Daugavpils) un Igors Gucanovičs (Babīte). Diemžēl riteņbraukšanas trasē sportistu pieļautā kļūda lika tiesnešiem pieņemt lēmumu par visu trīs līderu diskvalifikāciju. Tas „pavēra durvis” uz Latvijas čempionāta pjedestālu sekotāju grupai. Saspringtā cīņā par Latvijas čempionu kļuva Artis Dāvidnieks no Rīgas. Vicečempiona titulu izcīnija Rīgas ventspilnieks Mārtiņš Marnauza. Un kā trešais finišēja un uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena nostājās Arvis Grencbergs arī no Rīgas.

Dāmām Latvijas čempiones titulu izcīnīja Aļika Škarstāne no Rīgas (viņa bija pārlicinoši ātrāka no dāmām peldēšanas posmā). Vicečemiones gods tika daugavpilietei Anitai Lebedevai. Un trešajā vietā Līga Berķe no Rīgas. Tomēr visātrākā no dāmām bija sportiste no Lietuvas  Alina Ranceva, kuras sniegums netika vērtēts Latvijs Čempionāta  ietvaros.

Atzinīgi vētējams, ka sacensības piedalījās samērā daudz garo distanču (Ironman un PusIronman) meistari, kuriem galvenie starti ir daudz garākās distancē salīdzinot ar Standarta distanci – Igors Gucanivičs, Mārtiņš Marnauza, Raimonds Garenčiks, Juris Perunovs, Valērijs Kulickis, Aleksandrs Lobanovsksi un citi.

Sacensības notika ar  Ventspils pašvaldības, SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” , Latvijas Triatlona federācijas, SIA “Inženiertehniskie projekti” un velo veikala „VentVelo” atbalstu.

 

 

Biedrības „Ventspils Triatlona klubs”

Valdes loceklis M. Priedēns

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji