Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Noskaidroti Latvijas čempioni krostriatlonā

Noskaidroti Latvijas čempioni krostriatlonā
21.08.2017

Noskaidroti Latvijas čempioni krostriatlonā

Sestdien 19. augustā Jēkabpilī norisinājās Latvijas čempionāts krostriatlonā, kas vienlaicīgi bija arī noslēdzošais posms Latvijas kausa izcīņā. Distancē devās gandrīz 100 dalībnieki, īpaši plaši bija pārstāvēta tieši Jēkabpils pilsēta, kuras dalībniekus uzmundrināja vietējie atpūtnieki Radžu ūdenskrātuves pludmalē.

Laika apstākļi nebija tie labākie triatlonam, jo bija Latvijai neraksturīgs karstums un brāzmains vējš. Ūdens temperatūra bija 23,3 C un tas nozīmēja, ka jāpeld bez hidro tērpiem.

Kā ierasts distancē (0,1km-4km-1km) pirmie devās jaunāko grupu pārstāvji un visātrāk šo distanci veica zēniem Miks Meijers (Rīga) un meitenēm Beāte Bula (AQUATICS). Vidējā distancē (0,25km-12km-2,5km) ātrākais bija Artjoms Gajevskis un Sofija Daņiļēviča (abi no DTC Jaunība).

Elites grupai bija jāveic 0,5km peldēšana, 22km ar velo un 6km skriešana. Kā tika prognozēts, no “ūdens” pirmais iznāca Savēlijs Suharževskis, kuram sekoja Mārcis Pīnups un Gints Skroderis (visi DTC Jaunība). Savukārt sievietēm pirmā no ūdens izskrēja Daniela Leitāne, tad Linda Siliņa un Kristiāna Kalniņa (visas no AQUATICS). Velo segmentā vīriem Mārcim izdevās Savēliju noķert, bet atlikušajā skriešanas posmā Savēlijs atkal “aizmuka”, bet Mārci savukārt noķera Artis Dāvidnieks (EMU Mālpils sporta klubs). Par čempionu 2017. gadā kļuva Savēlijs Suharževskis, sudrabs Artim Dāvidniekam un bronza Mārcim Pīnupam. Dāmām Daniela neatstāja nekādas izredzes sekotājām un katrā posmā palielināja savu pārsvaru, otro vietu nosargāja Linda Siliņa, bet uz trešo vietu kopvērtējumā pakāpās Anita Ļebedeva no Nacionālās Aizsardzības akadēmijas.

Līdz ar Jēkabpils posmu noslēdzās Latvijas kausa izcīņa 2017. gadā. Savukārt sportistiem vēl ir iespēja papildināt savu reitinga punktu bagāžu Baltijas kausa posmos  - 16.09.2017 Duathlon, Baltic Cup Vitebsk , Baltkrievijā un noslēguma posmā 07.10.2017 Jõulumäe duathlon, Baltic Cup final Jõulumäe, Igaunijā. Tāpat sportistu reitingā tiek ieskaitīti Ironman u.c. starptautiskās garo distanču triatlona sacensības, citu pasaules valstu Nacionālie čempionāti.

Lūgums sportistiem (viņu treneriem) laicīgi informēt LTF ( sūtot epastu: triatlons@triatlons.lv, norādot elektroniski pieejamus minēto sacensību rezultātus par dalību un izcīnītajām vietām minētajās sacensībās), lai papildinātu sportistu punktus reitingā.

Latvijas triatlona federācija

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Valmieras maratons 2019