Sacensību video

Skatīt visus video
SIA Ezerkauliņi Agro

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Ar 400 dalībnieku piedalīšanos sestdien aizvadīts Madonas tautas slēpojums

Ar 400 dalībnieku piedalīšanos sestdien aizvadīts Madonas tautas slēpojums
13.02.2024

Saulei apspīdot “Smeceres sils” trasi un mežus, un piedaloties teju 400 dalībniekiem, aizvadīts nu jau par tradīciju kļuvušais Madonas tautas slēpojums. Pasākuma jaunākajam dalībniekam 300 metru distancē bija vien trīs gadi, bet vecākajam, kas finišēja 15km distancē - 73 gadi. Garākajā 30km Mežu sili distances kopvērtējumā uzvarēja mājinieki, Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki – Raimo Vīgants un Kitija Auziņa.

Rīts pasākuma dienā sākās ar trīs bērnu: 300, 500 un 700 metru distancēm, kurās kopsummā devās teju 80 bērni līdz 10 gadu vecumam, kur virknei no viņiem šī bija pirmā sacensību pieredze. Tam sekoja starti 2,5km jauniešu distancē, vecumam līdz 12 gadiem, kur uz starta līnijas šodien kāpa 36 dalībnieki.

Tam sekoja galvenās sacensību ieskaites, teju 300 slēpotājiem 7km, 15km un 30km ieskaitēs, startējot ar kopīgu startu. 102 dalībnieki startēja RITC 7km tautas distancē, kur par ātrāko kopvērtējumā kļuva Valts Skujiņš no Babītes, Leo Bilāns no Siguldas novada Sporta skolas un Nils Lībietis no “N&I SkiLV Club”. Starp sievietēm ātrākā trasē: Kate Skujiņa, otrā – Ariana Tribisa no Krāslavas novada Sporta skolas, bet trešā: Patrīcija Rutka no Gulbenes.

Kā populārākā no distancēm, startējot 119 dalībniekiem, Madonas tautas slēpojuma ietvaros bija 15km “Sportland” distance, kur par kopvērtējuma līderi starp kungiem kļuva Bruno Krampe no SS “Arkādija”, otrais – Aleksandrs Artūrs Ļūļe (SS “Arkādija”/”N&I SkiLV Club”), trešais – Bruno Bilāns no Siguldas novada Sporta skolas. Starp dāmām, ātrākā: Valērija Burceva no Krāslavas novada Sporta skolas, otrā: Amanda-Reilija Zariņa, bet trešā: Anda Muižniece (SSK “BEBRA”).

Arī Mežu sili 30km distance šodien pulcēja kuplu sportistu skaitu – 53. Kā ātrākais trasē – mājinieks, Pekinas olimpisko spēļu dalībnieks Raimo Vīgants, viņam pa pēdām - Siguldas novada Sporta skolas audzēknis Sandijs Suhanovs, bet trešais – Mareks Birkentāls (“Raimaks”). Ātrākā no dāmām, arī Pekinas olimpisko spēļu dalībniece, mājiniece Kitija Auziņa, otrajā vietā Kamila Olow (Skipol.pl team), trešā: Raivita Birkentāla (“Raimaks”).

“Ziemīgiem laikapstākļiem lutinot, esam aizvadījuši šī gada Madonas tautas slēpojumu. Lai gan zināms fakts, bet šodien pārliecinājāmies vēlreiz – tautas pasākumi saliedē dažādus vecuma un sagatavotības sportistus. Uzteicama ir uzdrīkstēšanās startēt vien trīs gadu vecumā vai pieveikt 15km distanci 73 gados. Slēpošana ir tautas sports, un šodien tika aizvadīta tiešām spraiga un interesanta sacensību diena. Liels paldies Madonas novada pašvaldībai par tik aktīvu atbalstu, tāpat arī atbalstītājiem – apbalvošana bija balvām bagāta,” tā Gundars Upenieks, “Madonas slēpojums 2024” organizators.

 

Autors: Gita Sauka

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

  • Attēls

    Anna Kawecka 29.02.2024 (22:32:07)

    slēpošana ir relaksācija, dāvana dvēselei https://www.davanusala.lv/lv/130-davana-sievietei

Rojas pusmaratona festivals 2024