Sacensību video

Skatīt visus video
SIA Ezerkauliņi Agro

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Artūrs Liepa kā jaunākais dalībnieks iztur pārbaudījumu triatlona sezonas noslēguma sacensībās

Artūrs Liepa kā jaunākais dalībnieks iztur pārbaudījumu triatlona sezonas noslēguma sacensībās
02.12.2022

Talantīgais Latvijas triatlonists Artūrs Liepa aizvadītajā nedēļas nogalē Apvienotajos Arābu Emirātos ieņēma 56. vietu pasaules triatlona sērijas sezonas noslēguma sacensībās U-23 vecuma grupā.

Pasaules triatlona sērijas kalendārā šosezon bija iekļauti seši posmi, pulcējot visas lielākās zvaigznes, kam sekoja lielais fināls Abū Dabī. Uz to pirmoreiz uzaicināts tika arī Latvijas labākais triatlonists Liepa, kurš, lai veiksmīgāk sagatavotos, sacensību norises vietā ieradās vairākas dienas pirms starta. Laikapstākļi bija krasi pretēji Latvijā valdošajiem, jo, piemēram, ūdens temperatūra starta dienā bija 28 grādi. Peldēšanu Artūrs aizvadīja pārliecinoši un pēc tās stabili atradās otrajā grupā, kas zaudēja vien deviņiem līderiem, kuri vēlāk arī savā starpā izspēlēja uzvaru.

Tomēr, uzsākot riteņbraukšanu, 33 grādu karstumā diemžēl latvieša kāju sarāva krampji. Neskatoties uz sāpēm un diskomfortu, viņš veica visu velo distanci un pēc tam arī skriešanu, noslēgumā ieņemot 56. vietu starp 65 uz starta bijušajiem sportistiem. Artūrs apsteidza vienu finišējušo konkurentu, bet vēl trīs tika apdzīti par apli un noņemti no trases. Savukārt pieci sportisti neizturēja cīņu ar 1500 metru peldēšanu, 40 kilometru riteņbraukšanu un desmit kilometru skriešanu, izstājoties no sacensībām.

Par uzvarētāju U-23 grupas sacensībās kļuva brits Konors Bentlijs, finišu sasniedzot pēc stundas, 50 minūtēm un 15 sekundēm. Savukārt Artūrs Liepa, kurš bija viens no diviem 2003. gadā dzimušajiem dalībniekiem, uzvarētājam zaudēja nepilnas 15 minūtes. Ņemot vērā visus pārbaudījumus un to, ka Artūrs U-23 grupā varēs startēt vēl četrus gadus, viņa starts vērtējams kā labs.

Šo sezonu Artūrs Liepa noslēdza Eiropas junioru ranga otrajā vietā. Šajā rangā tiek skaitīti sezonas pieci labākie rezultāti, bet latvietim diemžēl ieskaitē ir vien četri - bija plānots arī piektais starts, tomēr pārpratuma dēļ viņš bija ierakstīts starta sarakstā citās tajās pat dienās notikušās sacensībās elites grupā, beigās paliekot bez starta vispār. Nākamsezon Artūrs jau spēkosies kontinentālā līmeņa U-23 sacensībās, kā arī Eiropas un pasaules čempionātos elitē, ja izdosies tiem pēc ranga kvalificēties. Abū Dabī notika arī World Triathlon kongress, kur Artūrs Liepa, kā arī viņa treneris un tēvs Māris Liepa tikās ar organizācijas Attīstības nodaļas vadītājiem, pārrunājot iespējas mūsu talantu iekļaut triatlona attīstības programmā.

World Triathlon kongresā piedalījās Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss, kurš tikās ne tikai ar Attīstības nodaļas vadību, bet arī Para triatlona nodaļas vadītāju, pārrunājot iespējas saņemt atbalstu Latvijas para triatlonista Edija Sīmaņa startiem. Notika sarunas ar Norvēģijas, Itālijas, Turcijas nacionālo federāciju vadītājiem par sadarbību treniņprocesa organizēšanā gan Artūram Liepam, gan citiem Latvijas vadošajiem triatlonistiem. Savukārt World Triathlon ieteica padziļināt sadarbību starp Baltijas jūras reģiona valstīm, paplašinot Baltijas kausu, tiesa, šis jautājums šobrīd vēl sarunu līmenī. World Triathlon ziņo, ka, pateicoties TriathlonLIVE televīzijai, pasaulē arvien pieaug sporta veida auditorija. Lai audzētu arī sportistu skaitu, nākotnē tiks rīkoti arvien vairāk triatlona paveidu čempionāti, ģenerālmēģinājumu aizvadot nākamajā gadā jau no 29. aprīļa līdz 7. maijam Ibisas salā Spānijā, kad vienkopus tiks aizvadīts pasaules čempionāts duatlonā, akvatlonā, krosa duatlonā, krosa triatlonā, akvabaiku sacensībās, kā arī garās distances triatlonā.

Runājot par Latvijas triatlona jaunumiem, novembrī Triatlona akadēmijas treneris Igors Gucanovičs piedalījās Eiropas triatlona treneru kursos un tieši treneru kvalifikācijas celšana ir viens no Latvijas Triatlona federācijas 2023. gada mērķiem. Tāpat nākamgad rīkosim atraktīvu Latvijas kausu, bet galvenās sacensības, protams, būs 12. augustā gaidāmais Rīgas triatlons.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Rojas pusmaratona festivals 2024