Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Dabas parkā “Zilie kalni” norisināsies tradicionālās riteņbraukšanas sacensības

Dabas parkā “Zilie kalni” norisināsies tradicionālās riteņbraukšanas sacensības
15.06.2020

Tikai viens mēnesis palicis līdz ikgadējām un tradicionālajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām “Ikšķiles MTB velobrauciens 2020”, kas norisināsies dabas parka “Zilie kalni” teritorijā šā gada 11.jūlijā. Starts un finišs ierastajām trim garākajām distancēm – ģimeņu, pusmaratona un maratona, kā arī bērnu distancēm paredzēts Zilo Kalnu slēpošanas trases starta laukumā. 

Sakarā ar ārkārtas stāvokļa izsludināšanu un spēkā esamību līdz 9.jūnijam sākotnēji 31.maijā paredzēto “Ikšķiles MTB velobraucienu 2020” nācās pārcelt uz vēlāku laiku. Tagad, kad sportošanai un arī sacensībām ir daudz labvēlīgāki apstākļi, par iecienītā velobrauciena norises dienu ir izvēlēts 11.jūlijs. Līdz ar to pēc gada pārtraukuma “Ikšķiles MTB velobrauciens” atkal norisināsies līdz šim ierastajā jūlija mēnesī. Velodraugiem būs lieliska iespēja pēc vairāk nekā simts dienu pārtraukuma atkal iesaistīties sacensību apritē, turklāt to paveicot ļoti skaistā apvidū, kāds ir dabas parks “Zilie kalni”. 2011.gadā aizsākušais velobrauciens šogad notiks devīto reizi, un plāno pulcēt vairākus simtus velomīļotājus. 

Iepriekšējos gados startējušie to ļoti labi zina, bet debitantiem varam pateikt, ka trase ir interesanta un dinamiska, dodot iespēju izbraukt un izbaudīt dabas parka "Zilie kalni" kalnaino un skaisto teritoriju. Velobraucienā allaž piedalās gan vairāki vadošie Latvijas MTB braucēji, gan parasti riteņbraukšanas cienītāji, līdz ar to katrs atbilstoši savām spējām var izvēlēties sev atbilstošo distanci. Organizatori piedāvā ierastās trīs distances, no kurām visgarākā, protams, ir “Maratona” distance, kur 16km aplis būs jābrauc trīs reizes, kopā nobraucot 48km. Pusmaratona distances dalībniekiem būs jābrauc par vienu apli mazāk (divi apļi), tātad kopā veicot 32km. Šoreiz īsākajā no šīm te trim galvenajām distancēm – “Ģimenes” distancē – dalībniekiem ir paredzēti 12km (viens aplis). Kā parasti ir padomāts arī par pašiem mazākajiem dalībniekiem, kuriem tiks organizēts bērnu velobrauciens 300 – 800 m garumā, kur finišā katrs bērns saņems piemiņas medaļu. 

Bez individuālās konkurences allaž lielu interesi izsauc komandu cīņas abās garākajās distancēs Maratonā un pusmaratonā, kur komandā var būt septiņi dalībnieki, no kuriem vērtējumā ies četri labākie. Līdz ar to arī komandas ir aicinātas komplektēt sastāvus un pietiekties velobraucienam, lai cīnītos par kausiem un sponsoru balvām. 

Sacensību centrs būs atvērts un reģistrācija sāksies no plkst. 10:00 Zilo kalnu distanču slēpošanas trases starta laukumā.  Plkst. 11:00 starts tiks dots ģimenes distancei un pašiem mazākajiem dalībniekiem, bet plkst. 13:00 sacensības uzsāks maratona un pusmaratona distances veicēji. 

 “Online” reģistrēšanās un ar nolikumu var iepazīties Sportlat mājaslapā - www.sportlat.lv. Kā parasti novada iedzīvotājiem ir izdevīgāka pieteikšanās, kur pa īpašu dalības maksu dalībnieki var pieteikties Ikšķilē – Tūrisma informācijas centrā, Birzes ielā 33 un Ogrē, "Nesēdimājās" velosipēdu darbnīcā, Mālkalnes prospektā 26. 

Sacensības organizē biedrība “Sporta klubs SportLat” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību. 

 

Informāciju sagatavoja:

sacensību organizators

Jānis Dreiškins

+371 29485569

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Liepājas mūzikas pusmaratons 2023