Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Daugavpils pusmaratonu noskrien arī mērs Elksniņš, piecus kilometrus- Busulis

Daugavpils pusmaratonu noskrien arī mērs Elksniņš, piecus kilometrus- Busulis
07.05.2019
  1. maijā notika skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija otrais posms Daugavpils pusmaratons, pirmās divas vietas dramatiskā cīņā sadalot Dmitrijam Serjoginam un Jānim Višķeram. Pusmaratona distanci noskrēja arī Daugavpils pilsētas mērs Andrejs Elksniņš, bet piecu kilometru distanci veica Intars Busulis.

 

Kaut šajā dienā dažviet Latvijā pat sniga, Daugavpilī spīdēja saule, turklāt nebija arī vēja, līdz ar to skrējiens gar Daugavu bija gana viegls un patīkams. Starts jau tradicionāli bija Vienības laukumā, garākajās distancēs maršrutam vedot arī cauri Daugavpils cietoksnim un gar Rotko centru.

 

Aktivitātes sākās jau dienu iepriekš, kad kafejnīcā "Vēsma" notika tradicionālā pirms sacensību makaronu ballīte, tajā šoreiz sakrītot ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai veltītajiem "Baltā galdauta svētkiem". Savukārt sacensību dienā tika ieviests arī trīs kilometru krāsu skrējiens, pulcējot entuziastus, kuriem skriešanas laikā patīk dažādas atrakcijas.

 

Pusmaratona distancē dāmām uzvarēja Karīna Helmane-Soročenkova, kurai sekoja Kitija Valtere un Lelde Neimande. Savukārt vīriem  notika dramatiska cīņa - no konkurentiem aizbēga Serjogins un Višķers, noslēgumā par vienu sekundi priekšā esot pirmajam no viņiem.

 

Aprīlī notikušajā Liepājas pusmaratonā, kas bija Bigbank Skrien Latvija pirmais posms, uzvarēja Višķers, bet dāmām toreiz labākā bija lietuviete Remalda Kergīte-Dauskurdiene, kurai sekoja Helmane-Soročenkova un Valtere. Vīriem šogad seriālā vēl nav piedalījies pērnā gada kopvērtējuma uzvarētājs Jānis Girgensons, kuram, lai pretendētu uz uzvaru kopvērtējumā, līdz ar to būs jāpiedalās piecos no sešiem atlikušajiem posmiem. Identiska situācija ir arī dāmu ieskaitē, jo pērnā čempione Ilona Marhele šogad Bigbank Skrien Latvija ietvaros vēl nav skrējusi - viņa Daugavpils pusmaratona norises dienā piedalījās Prāgas maratonā, kurā ar jaunu personisko rekordu izcīnīja 12. vietu.

 

Pusmaratonā svētdien finišu sasniedza arī Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš, kuram vien dažas minūtes, lai izskrietu no divām stundām. Savukārt nākamgad pusmaratonu apsolīja skriet Intars Busulis, kurš šoreiz veica gan piecu kilometru distanci, gan arī krāsu skrējienu. Tāpat slavenais dziedātājs trases malā aktīvi uzmundrināja garāko distanču skrējējus un piedalījās apbalvošanas ceremonijā.

 

Piecu kilometru distancē ar sprintera cienīgu starta uzrāvienu jau pirmajos metros no pārējiem aizbēga Artūrs Niklāvs Medveds, finišā Arni Ozoliņu apsteigdams par 42 sekundēm, kamēr trešais bija Aigars Feteris, bet vien ceturtais palika spēcīgais Renārs Roze. Dāmām labākā bija Amanda Valtasa, kurai sekoja Agate Caune un Dace Almane.

Savukārt desmit kilometru distancē vīriem trijniekā bija Jevgēnijs Turkins, Anatolijs Macuks un Krists Siņicins, bet dāmām - Baiba Šņoriņa, Gundega Heidingere un Anastasija Geraseva. Visās distancēs kopā finišu sasniedza vairāk nekā 2100 dalībnieki.

REZULTĀTI

 

Pēc sacensībām Daugavpils mērs A. Elksniņš apsolīja, ka nākamgad Daugavpils pusmaratonā dalībniekus sagaidīs jauna trase.

Savukārt nākamais Bigbank Skrien Latvija posms notiks 1. jūnijā, skrējējiem atkal dodoties uz Latgali un sacenšoties Rēzeknes pusmaratonā.

 

Paldies Daugavpils pilsētas domei un atbalstītājiem!

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji