Sacensību video

Skatīt visus video
SIA Ezerkauliņi Agro

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Jelgavas Nakts pusmaratons atgriežas ar teju 2800 dalībniekiem, tostarp vairākiem ārzemju elites skrējējiem

Jelgavas Nakts pusmaratons atgriežas ar teju 2800 dalībniekiem, tostarp vairākiem ārzemju elites skrējējiem
10.08.2023

Jelgavā pēc četru gadu pauzes atgriezās Jelgavas nakts pusmaratons, pulcējot teju 2800 dalībnieku, tostarp vairākus ārzemniekus no tādām valstīm kā Lietuva, Igaunija, Ukraina, Itālija, Spānija, Japāna, Indija un Burundi. Līdz ar to šis kļuva par otro lielāko šosejas skrējienu Latvijā šogad pēc dalībnieku skaita.

Šīs sacensības ir ne tikai gada lielākais sporta notikums Jelgavā, bet arī vienīgais pusmaratons Latvijā, kas notiek vakarā un kura laikā dalībnieki var izbaudīt arī naksnīgus pilsētas skatus. Zīmīgi, ka pasākums ir iekļauts arī “World Athletics” pasākumu kalendārā.

Jelgavas nakts pusmaratonā, kā pēc nosaukuma var jau noprast, visnozīmīgākā bija pusmaratona distance, kurā šogad tika sadalīti arī Latvijas čempionu tituli. Turklāt šajā distancē startēja arī vairāki elites klases sportisti no ārzemēm, kas Jelgavai ir visai neierasti. Viņi, precīzāk, skrējēji no Itālijas un Burundi, 21,0975 kilometrus garajā distancē bez pārsteigumiem arī aizņēma visu goda pjedestālu, uzvarētājam finišējot pēc 1:01,24 stundām. No latviešiem ar laiku 1:07:32 stundas ātrākais bija Dmitrijs Serjogins, otrajā vietā ierindojās Jānis Višķers, bet trešajā – Aleksandrs Raščevskis. Latvijas dāmu konkurencē triumfēja Ilona Marhele (1:21,45 stundas), otrā bija Anita Siliņa, bet trešā – Zanda Malančuka.

10 kilometru distancē uzvarēja Aleksejs Kalistratovs (32,59 minūtes), savukārt ātrākais no jelgavniekiem bija Artūrs Junolainens (34:23 minūtes), kurš kopvērtējumā finišēja sestajā pozīcijā, vienu sekundi aiz “Top 6”. Otrais no Jelgavas atskrēja orientēšanas kluba “Alnis” pārstāvis Artis Dude, bet trešais – Lielbritānijā dzimušais Jelgavas iedzīvotājs Kreigs Rouzs. No dāmām uzvaru svinēja Japānas skrējēja (33,29 minūtes), bet jelgavnieču trijnieks bija šāds: Ilona Daģe (44,21 minūte), Ilona Freimane un Marita Vītola. No nūjotājiem šajā distancē jāatzīmē jelgavniece Zane Grava, kas kopvērtējumā finišēja bronzas pozīcijā.

Vēl uz pusi īsākajā distancē pirmais finiša līniju šķērsoja Ukrainas pārstāvis Vitālijs Kuzņecovs (15,02 minūtes), bet 59 sekundes no viņa atpalika ātrākais jelgavnieks Ņikita Samsonovs no Jelgavas skriešanas komandas “Folkmaņi”, kurš noslēdza labāko sešnieku. Arī otrs labākais no jelgavniekiem bija Viktora Folkmaņa padotais, proti, Artjoms Seņins, bet trešo vietu ieņēma Māris Ādamsons. Turpretim no mājiniecēm pārliecinošu uzvaru guva vairākkārtējā dažādu distanču medaļniece Latvijas čempionātā Anastasija Geraseva (19,12 minūtes). Otro un trešo pozīciju ieguva attiecīgi Līna Mateiko un Elīza Viekale-Gasjūne.

Un visbeidzot jūdzes skrējienā jeb 1609 metros, kas pasaulē kļūst arvien populārāks, visātrākais vīrs bija Jānis Razgalis (4,19 minūtes), savukārt visātrākā dāma bija Marta Špundzāne (6,04 minūtes). Pasākuma programmā vēl bez pieminētajām distancēm bija arī bērnu skrējieni, tai skaitā putu skrējiens, un mazuļu rāpošana.

Visi finišētāji saņēma unikālu medaļu, kas pirmo reizi Jelgavas skrējiena vēsturē ir pilnībā krāsaina ar spilgtu un dzīvespriecīgu izskatu. Interesanti, ka uz tās ir durtiņas mēness izskatā un aiz tām paslēpies Jelgavas simbols – alnis.

Pēc skrējiena brīvdabas koncertzālē “Mītava” notika koncerts, bet pusstundu pēc pusnakts norisinājās pasākuma kulminācija – apbalvošana -, pēc kuras sekoja izloze ar iespēju laimēt lieliskas balvas no pasākuma atbalstītājiem. Tāpat visas sacensību dienas garumā Pasta salā darbojās piepūšamās atrakcijas bērniem, animatori, kā arī bija nodrošināta iesildīšanās zona skrējējiem, mūzika un tirdzniecības zona.

Jelgavas Nakts pusmaratons ir viens no skrējienu cikla pasākumiem. Ciklā vēl ietilpst Valmieras Garšas pusmaratons 2.–3. septembrī un Liepājas Mūzikas pusmaratons 14.–15. oktobrī. Visu trīs skrējienu kopvērtējuma ātrākie skrējēji sacentīsies par vērtīgām balvām.

Pasākumu rīkoja “Baltic Events” sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru, Latvijas Vieglatlētikas savienību, “Sportland” un “Sportlat”.

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Iksķiles MTB