Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Krusa, saule, lietus, negaiss un duatlons Joulumae

Krusa, saule, lietus, negaiss un duatlons Joulumae
09.10.2017

Pērnavas pievārtē lieliskajā distanču slēpošanas kompleksā norisinājās ikgadējās tradicionālās Baltijas kausa izcīņas noslēdzošās sacensības duatlonā, kurās šogad startēja vairāk kā 160 sportisti no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas.

Skriešana notika 1,5 km garajā zemes seguma slēpošanas apļa daļā, bet riteņbraukšana 3.5 km garajā asfaltētajā slēpošanas aplī. Lieki teikt, ka riteņbraukšanas posms bija ļoti sarežģīts – līkumots, ar straujiem kāpumiem un kritumiem un piedevām vēl slidens. Zēniem 3+10,5+1,5 km distancē 14-15 gadu vecuma grupā daugavpilietis Danila Proščenko izcīnīja 4.vietu par vairāk nekā minūti apsteidzot 5. vietas ieguvēju kalngalieti Artūru Liepu. Šajā pašā distancē V60 vecuma grupā 1.vietu izcīnīja Raimonds Garenčiks.

Divreiz garākā distancē no paša sākuma norisinājās cīņa starp mūsējo Savēliju Suharževski un igauni Johanesu Siku (jaunieši 16-17 gadi). Abi noskrēja vienādi un arī veloetapu nobrauca kopā. Un noslēdzošajā skriešanā jau pirmajā aplī Savēlijs neatstāja savam sāncensim nekādas izredzes, apsteidzot viņu finišā par 27 sekundēm. Daugavpilietim Artjomam Gajevskim 4.vieta.

Jaunietēm līdzīga cīņa norisinājās starp Danielu Leitāni un lietuvieti Evelīnu Tomkevičuti. Pirmajā skriešanā abas skrēja kopā, taču riteņbraukšanā Daniela slidenajā trasē sāncenci apsteidza  par gandrīz 3 minūtēm, izcīnot pirmo vietu.

Daugavpilietis Aivars Uzuls bija pārliecinoši pirmais starp  V50 vecuma grupā startējošajiem. Vēl garākā distancē 9+38,5+6 km startēja elites pārstāvji un V40 grupas vīri. Jau skriešanā no visiem atrāvās baltkrievs Mikita Katsianev (vid.ātr.3,16 min/km) , pa pēdām viņam sekoja viņa tautietis Mikita Bely. Atrāvums no pārējiem bija tik liels, ka pēdējais velo distancē apstājās un kādas 1,5 minūtes pārsalušajās rokās stūķēja cimdus. Pārsala arī kalngalietis  Māris Liepa, kas velo etapa pēdējos divos apļos vairs nespēja pārslēgt ātrumus.

Mikszonā kājas saķēra krampji, kas atlaidās tikai 3.skriešanas apļa beigās. Mārim finišā 4.vieta V40 vecuma grupā. Pirmās 3 vietas igauņu sportistiem.

Dāmām elites grupā Baibai Nipartei izdevās izcīnīt  2.vietu. 1.vietā baltkrievu maratoniste  Tatsiana Luksha, bet 3.vietā lietuviete Alina Ranceva, kas vienubrīd veloetapā Baibai pietuvojās 40 sekunžu attālumā, taču vairāk arī nespēja.

FOTO

Autors: Raimonds Garenčiks

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Salaspils pusmaratons