Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Valmieras maratonā uzvar Vīksne un Sokunova

Valmieras maratonā uzvar Vīksne un Sokunova
16.09.2019

Svētdien, 15. septembrī lielākais skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija, spītējot lietum un vējam, pulcēja ap trīs ar pus tūkstošiem aktīva dzīvesveida piekritējus 7. posmā Valmieras maratonā. No laikapstākļiem nenobijās un skrējienu izbaudīja Latvijā spēcīgākie garo distanču skrējēji, piedaloties 42,195 kilometru skrējienā, tāpat arī pusmaratonisti, sešu, divpadsmit kilometru skrējēji, 7,5 km soļotāji un arī paši mazākie - Bērnu skrējiena un Mazuļu rāpošanas dalībnieki.

 

Spītējot lietum un vējam

Brīvdiena Valmierā sākās un līdz pat vakaram bija lietus un vēja “svētīta”, tomēr, spītējot netradicionālajiem maratona laikapstākļiem, dalībnieki nenobijās un pozitīvā noskaņojumā devās uz starta līnijas. Saņemot numurus, ikvienu dalībnieku sagaidīja meitenes tautas tērpos, kas priecēja acis un radīja saulaināku noskaņojumu, kā arī vēlreiz atgādināja par mūsu valsts tradicionālajām vērtībām, tajā skaitā spītībai, kas pierādījās arī trasē.

 

Labākie maratonā un pusmaratonā

Valmiera ir viens no diviem skriešanas seriāla posmiem, kur dalībnieku izvēlei tiek piedāvāta arī pilnā maratona distance. Tajā uzvarēja Kārlis Vīksne (2:29:42), aiz sevis atstājot baltkrievu Siarhei Mikhalkin (2:30:39) un Kristapu Bērziņu (2:31:58). Starp sievietēm augstvērtīgākos rezultātus uzrādīja pagājušā gada uzvarētāja Jekaterina Sokunova (3:00:26) (03:03:23), dalībniece no Sanktpēterburgas Natalja Kan (3:03:29) un Viviana Kirilova (3:06:41).

Arī pusmaratona distance, par kuras veiksmīgākajiem kilometriem dalībnieki cīnās jau no aprīļa sākuma skriešanas seriāla ietvaros, pulcēja uz startu kā pieredzējušus, tā arī jaunus garo distanču cienītājus. Ātrākais no vīriešiem bija pagājušā gada maratona distances uzvarētājs Dmitrijs Serjogins (1:08:41), otrais Edgars Šumskis (1:09:18), savukārt trešā pozīcija – Jevgēnijam Turkinam (1:12:33). Sieviešu pirmais trijnieks – Karīna Helmane-Soročenkova (1:16:13), Ilona Marhele (1:20:01) un  Klinta Lauska (1:23:13).

 

 

Ātrākie sešu un divpadsmit kilometru distancēs

Valmieras īsāko distanču kilometrāža nedaudz atšķiras no citiem skriešanas seriāla posmiem ar to, ka tās ir nedaudz garākas kā citviet. Vīriešu konkurencē 12 kilometru godalgotās vietas skriešanas seriāla sezonas pirmspēdējā skrējienā pagājušā gada uzvarētājam Reinim Hartmanim (0:38:39), Kristam Siņicinam (0:39:44) un Jānim Mūrniekam (0:40:05), savukārt veiksmīgākās no sievietēm bija Gundega Heidingere (0:46:23), Evita Grencberga (0:46:52) un Ginta Valtere (0:48:52).

6 kilometru skrējienā par uzvarētājiem kļuva Jānis Razgalis un Amanda Valtasa.

Komandu vērtējumā, kas ir katra posma viena no gaidītākajām intrigām, šoreiz uzvaras laurus plūca Matisons Runner’s Club/Nike, SK Tērauds/Nike, Līvānu VK/Baltais/Compressport.

 REZULTĀTI

FOTO IZLASE Nr.1

FOTO IZLASE N.2

Sezonas kulminācija jau pēc mēneša

Noslēdzošais, astotais skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija posms Siguldā tiks aizvadīts nedaudz vēlāk nekā ierasts 19. oktobrī - ikvienu aicinot baudīt rudeni pusmaratona, desmit un piecu kilometru distancēs.

 

Paldies ikvienam sportistam un līdzjutējam, kurš nenobijās no lietus un ieradās Valmierā, lai būtu kopā skriešanas svētkos. Paldies tiesnešiem un tehniskajam personālam par izturību dabasmātes sarūpētajos laikapstākļos.

Paldies atbalstītājiem, ar kuru palīdzību šāds pasākums varēja notikt!

 

Sporta klubs “SportLat”

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji