Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Vecāķu pludmales skrējiena vēsture no pirmsākumiem līdz mūsdienām

Vecāķu pludmales skrējiena vēsture no pirmsākumiem līdz mūsdienām
29.08.2017

Sestdien, 2.septembrī līdz ar mācību gada sākumu vairāki simti skrējēju ņems dalību gadskārtējā Vecāķu pludmales skrējienā. Vieni skries 5 kilometru tautas skrējienā līdz Kalngales pludmalei, otri pārbaudīs savus spēkus 10 kilometru meistarības skrējienā, bet mazie dalībnieki startēs bērnu skrējienos. Tikšanās vieta nemainīga – Vecāķu glābšanas stacija.

 

Vecāķu skrējiens aizsākās astoņdesmito gadu otrajā pusē, stāsta sacensību aizsācējs un ilggadīgs daudzu sacensību rīkotājs Kārlis Zariņš. Lai arī laikraksts “Sports” 1985.gada 18.septembrī liecina par svētdienā, 15.septembrī aizvadīto ģimenes skrējienu Vecāķos, Kārlis Zariņš uzmeklējis savus arhīva dokumentus, paziņo, ka pirmais skrējiens notika 1986.gada 14.septembrī ar kopējo 135 dalībnieku skaitu.

 

Skrējiens tika rīkots ar mērķi, ģimenēm un draugiem satikties pēc skolēnu brīvlaika. Tāpēc iedibināta tradīcija sportiskai aktivitātei septembra pirmajā svētdienā. Tikai 10 gadus vēlāk ar līdzīgu mērķi Siguldā atjaunots vēsturiskais “Vienības brauciens”, kas izvērtās kā vērienīgākie riteņbraukšanas svētki.

 

29 reizes trasi Vecāķu skrējienam marķēja Imants Līcis, kurš atbildīgo uzdevumu vienmēr pildīja ar smalkāko precizitāti, piebilstot, ka šis ir vecākais skrējiens Latvijā, kas noticis vairāk nekā 30 reizes pēc kārtas, ne reizi septembra sākumā neizlaižot.

 

Kā vienu no lielākajiem piedzīvojumiem trases iekārtotājs atceras “RAF” ražotā mikroautobusa “Latvija” nostigšanu pludmales smiltīs. Arī šogad trase tāpat kā iepriekšējos gados stiepsies līdz Kalngalei, kur izmetīs piecu kilometru loku mežā pa kāpām, kuru taciņās būs ierastās koku saknes un priežu čiekuri, stāsta Imants Līcis.

 

Kopš 2010.gada sacensības rīko biedrība “Sportlat” sadarbībā ar Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamentu (IKSD). Skrējienu vairākus gadus atbalsta sporta preču veikalu tīkls “Sportland”.

 

Pēdējo septiņu gadu laikā trīs uzvaras izcīnījis Renārs Roze, divreiz 10 kilometru skrējienā triumfēja Jeļena Ābele un Jolanta Liepiņa.

 

Olimpiskajos – 2012. un 2016.gados uzreiz pēc atgriešanās no Londonas un Rio pirmās sacensības Latvijā pludmales skrējienā aizvadīja Dace Lina un Ilona Marhele. Protams, abas olimpietes Vecāķu skrējienā izcīnīja uzvaras.

 

Zīmīgi, ka kopš 2010.gada ātrākai sievietei vienmēr pietika ar 40 minūtēm, lai uzvarētu sacensībās, kamēr vīriešu konkurencē tās allaž bija 34 minūtes. Izņēmums bija pēdējais skrējiens 2016.gadā, kad triatlonists Andrejs Dmitrijevs uzvarēja ar rezultātu 37 minūtes un 2 sekundes.

 

Šogad nedēļu pirms skolas sākšanas skrējienam pieteikušies jau vairāk nekā 300 dalībnieki, no kuriem puse ir bērni, kas izvēlējušies startēt 300-600 metru garās distancēs un sportiskā veidā 2.septembrī atzīmēt skolas sākšanos.

 

Pirmie sacensību centrā pie Vecāķu glābšanas stacijas trasē dosies paši mazākie, kuriem starts sestdien tiks dots plkst.11.45. 10 kilometru Meistarības skrējiens sāksies plkst.12.30, bet 5 kilometru Veselības skrējiena dalībnieki uz starta līniju stāsies plkst.12.40.

 

Reģistrācija sacensībām turpinās šeit

 

Tiekamies Vecāķos un baudām spraigo pludmales skrējiena gaisotni!

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Vaidavas triatlons