Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Aizvadītajā Rīgas sporta naktī izskan aicinājums -  sportot kopā

Aizvadītajā Rīgas sporta naktī izskan aicinājums -  sportot kopā
03.09.2018

Ar aizraujošām aktivitātēm sestdien, 1.septembrī, Esplanādē tika aizvadīta Rīgas sporta nakts, kurā profesionāli sportisti piedalījās dažādos izklaidējošos uzdevumos, dalījās ar saviem hobijiem un iepazīstināja ar sporta veidiem ikvienu interesentu. Tomēr visam pāri bija pasākuma galvenais mērķis, proti, aicināt ikvienu sportot.

Rīgas sporta nakts notika jau astoto reizi, šoreiz tajā piedalījās 13 sporta veidu federācijas. Visnopietnākās sacensības organizēja Latvijas Modernās pieccīņas federācija, dodot iespēju ikvienam izmēģināt, kas ir “Laser Run”. Savukārt Latvijas Airēšanas federācijas sacensībās uz “Concept” trenežiera dalībnieki sacentās 100 metru distancē un varēja tiešsaistes režīmā sekot līdzi savam rezultātam.

 

“”Laser Run” ir jauna modernās pieccīņas disciplīna, kas tiek aizvadīta trešo gadu. Disciplīna vēl tiek pilnveidota un uzlabota kā komercveids, jo pati pieccīņa tāda nav. Šogad notiek 180 posmi 180 valstīs,” atklāja Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš. Viņā arī pastāstīja, ka sacensības Rīgas sporta naktī ritējušas ļoti raiti un skatītājiem interesanti. “Šīs ir drošas sacensības, kuras var aizvadīt pilsētas vidē, turklāt tajās var iesaistīties ikviens interesents. Arī tādi, kuri neprot šaut. Mēs nodrošinām iespēju izmēģināt savus spēkus ar drošām lāzeru iekārtām. Šo disciplīnu vēlamies attīstīt, lai pēc tam labākos atlētus jau iesaistītu pieccīņā,” piebilda Liepiņš.

 

Rīgas sporta naktī bija vērojama liela interese izmēģināt kamaniņu sporta simulatoru, iesaistīties Latvijas Vingrošanas savienības aktivitātēs un uzzināt vairāk par šomēnes gaidāmo pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Biķernieku trasē. Turklāt ikvienam bija iespēja virtuāli izbraukt pa Rīgas trasi. Ļoti gatavojušies pasākumam bija regbija kluba “Livonia” pārstāvji, kas piedāvāja apgūt regbija elementus, sacensties dažādos regbija vingrinājumos, noskatīties translāciju no Eiropas čempionāta “Trophy” divīzijā turnīra, kur sacentās arī Latvijas U18 izlase, kā arī bija parūpējušies par Instagram fotogrāfiju stūrīti.

 

Tāpat visas dienas garumā varēja skatīt mūsu paralimpiešu paraugdemonstrējumus un aktivitātes. Lielu skatītāju uzmanību piesaistīja bodibildinga paraugdemonstrējumi. Tāpat bija paraugdmonstrējumi biljardā un galda hokejā, kā arī jauno vingrotāju un BMX riteņbraucēju priekšnesumi.

 FOTO

Rīgas sporta nakti organizē, lai aicinātu gan lielus, gan mazus pievērsties veselīgam dzīvesveidam, tāpēc arī notika vairāki skriešanas koptreniņi. Tā pirms 22. septembrī paredzētā “We Fly Riga” skrējiena notika “Nike Run Club Riga” koptreniņš Arņa Ozoliņa vadībā, kuram pievienojās arī pazīstamais olimpietis Haralds Silovs. Savukārt “Maratona kluba” pārstāvji izskrēja Rīgas parkus Jāņa Girgensona vadībā.

Dažādo aktivitāšu moto bija “Sportojam un daram kopā”. Zīmīgi, ka nākamais lielais skriešanas pasākums Rīgā būs jau pavisam drīz - 8.

septembrī, kad notiks tradicionālais Vecāķu skrējiens.

 

Pasākumā bija nodrošināta arī apmeklētājiem saistoša un interesanta izklaidējoša  programma. Uz skatuves ar grupu “Pirmais kurss” kāpa Latvijas rekordiste 100 metru sprintā Sindija Bukša, nodziedot dziesmu, kamēr jaunie skeletonisti Krists Netlaus un Endija Tērauda nodemonstrēja valša soļus. Savukārt kamaniņu braucēji Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pastāstīja par saviem hobijiem makšķerēšanu un bezceļu braukšanu. Sindija, Krists, Endija, Haralds, kā arī Pēteris ar Oskaru savām sporta gaitām ir nopelnījuši arī Rīgas pašvaldības atbalstu.

 

Klātienē Rīgas sporta nakti apmeklēja ne tikai Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš un Airēšanas federācijas vadītāja Renāte Līne, bet arī Latvijas Vingrošanas federācijas prezidents Jānis Čakstiņš un Latvijas Triatlona federācijas vadītājs Vilnis Priedītis.

 

Pasākuma organizatori saka paldies atbalstītājiem, “Orcla Care” un “Milzu” par balvām dalībniekiem un skatītājiem. Tāpat balvas pasniedza “Latvijas dzelzceļš”, kura akcijas ietvaros ģimenes, kas apciemoja visas iesaistītās federācijas, piedalījās loterijā.

 

“Šis ir fantastisks pasākums rīdziniekiem un viņu bērniem, jo klātienē iespējams uzzināt tik daudz jauna, un katram ir iespēja piedalīties, izmēģināt gan olimpiskos, gan neolimpiskos sporta veidus. Manuprāt, ļoti pozitīvs pasākums visiem rīdziniekiem, bet jo īpaši Rīgas bērniem”, saka Modernās pieccīņas federācijas prezidents J. Liepiņš.

 

Pasākumu atbalstīja Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, to organizēja biedrība Sporta klubs Sportlat.

 

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Salaspils pusmaratons