Ziņas

Atskats uz Vecates sacensību norisi

02.06.2015

Vecatē, gleznainā vietā un liekliskos laika apstākļos pie Burtnieku ezera notika Dion Sportlat balvas 5.posms.

Sacensībās piedalījās gandrīz 300 dalībnieku, kas sacentās maratona, pusmaratona ,14 kilometru distancēs, vienātruma velosipēdu un bērnu distancēs.  DION Sportlat izcīņas Vecates posms ir viens no nedaudzajiem, kur bērni sacenšas startējot no individuālā starta. Šāds starts iespējams, pateicoties modernajai laika mērīšanas ierīcei, kas katram dalībniekam fiksē viņa uzrādīto laiku. Jāatzimē, ka šo sacensību laikā tika pārsniegta 400 sacensību robeža, kurās tiek izmantotas šāda laika mērīšanas iekārta.

Ar Erenpreiss  kompāijas klātbūtni un  riteņu izstādi notika sacensības 1-ātruma velosipēdu brauciens. Šajā disciplīnā uzvarēja Ingus Ozolants no Dzērbenes. Atceroties velobrauciena pirmsākumus, viens no tā organizātoriem Igors Korņejevs priecājās, ka lēnām atdzimst tradīcja un notiek sacencības ar parastiem ielas viena ātruma riteņiem. Tagad jācer, ka Erenpreiss kompānija pamanīs šo velosipēdistu azartu starējot ar viena ātrum riteņiem un zinot , ka Erenpreiss aizsācēja dzimtās mājas ir Mazsalacā, nākotnē varam cerēt uz lielāku kompānijas iesaisti sporta pasākumos Vecatē.

Bērnu distancē, ievērojot atsevišķo startu, svarīgi  bija katra jaunā sportista motivācjia un vecāku kā arī līdzjutēju atbalsts visas trases garumā. Bērnu  distancē devās azartiskie bērni un viņu vecāki ar labi ekpitējiem riteņiem un arī jau popularitāti ieguvušajiem – skrienriteņiem. Kuplāk pārstāvētajā grupā VB3 par uzvarētāju kļuva Markuss Esītis. SB3 grupā par uzvarētāju kļuva Rūta Binovska.

Maratona distance bija 62 km gara un pēc sportistu vērtējuma ļoti dažāda. Vieni izteica, ka trases sākuma posms bijis garlaicīgs, bet finišs interesants. Citi izteica, ka finišs esot jau bijis pa sarežģītu un nav izdevies nobraukt trasi „ sausām kājām „. Maratonā sākumā atrāvās līderu grupa vairāk kā 20 cilvēku sastāvā. Pēc tam no grupas aizbēga un uzvaru savā starpā izcīnīja Ivars Prokofjevs un Normunds Zviedris. Līkumainajā finiša trases daļā uzvaru , apsteidzot Normundu par 10 sekundēm izcīnīja Ivars Prokofjevs. Trešo vietu , finišējot pēc vairāk kā 3 minūtēm izcīnija Ādažnieks Mārtiņš Viksne.  Jāatzīmē, ka 7 vietu kopvērtējumā izcīnīja Latvijas Biatlona izlases treneris, olimpietis Ilmārs Bricis, kurš ieguva otro vietu V40 grupā.

Pusmaratona distancē pie uzvarētāja lauriem absolūtajā vērtējumā  tika Agnis Apse , otro vietu izcīnīja Jānis Rubiks un trešo Māris Rubiks.

Ar skaistiem kausiem un balvām  tika apbalvoti sportiti pa grupām un absolūtajā kopvērtējumā.Noslēgumā arī izloze , kur balvās bija praktiskas lietas gan sportam un ikdienai. Par pārsteigumu bija parūpējies Igors Korņejevs , kas tiesnešiem un organizātoriem noslēgumā dāvāja kūpinatas zivis.

Sportisti var gatavoties nākošajam DION sportlat balvas posmam 28. jūnijā – Vaidavas triatlonam.