Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijas triatlonisti jau startē. Starptautiskā sezona, visticamāk, sāksies Rīgā.

Latvijas triatlonisti jau startē. Starptautiskā sezona, visticamāk, sāksies Rīgā.
04.06.2020

Eiropas Triatlona federācijas (ETU) attālināti notikušajā sapulcē ceturtdien vēlreiz apstiprināts plāns, ka starptautiskā sezona 15. augustā sāksies ar Eiropas junioru kausa sacensībām Rīgā, kuras plānots aizvadīt vai nu pie viesnīcas “Radisson Blu Daugava”, vai Mežaparkā. Tāpat triatlons ir viens no pirmajiem sporta veidiem pēc Covid-19 krīzes, kurā startējuši Latvijas sportisti, trim Dobeles kluba “Aquatics” jaunajiem atlētiem piedaloties sacensībās Igaunijā.

ETU sapulcē tika apspriests plāns par šī gada triatlona sacensībām Eiropā un starptautiskajā kalendārā pirmais joprojām ir Rīgas triatlons. “Visi pasākumi, kuriem bija jānotiek līdz tam, vai nu pārcelti uz vēlāku laiku šogad, vai pat uz 2021. gadu,” saka Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss, kurš, iepazīstoties ar citu valstu pieredzi, secina, ka Eiropā ir ļoti dažāds piegājiens gan aizliegumos, gan attieksmē pret sportu. Piemēram, Krievijā arvien nedrīkst peldēt peldbaseinos, bet Īrijā aizliegts pat aktīvi skriet. Savukārt nedaudz vieglāk paliek Vācijā, kur peldbaseinus atļauts apmeklēt augsta līmeņa sportistiem.

Nozīmīgs lēmums, kas kļuvis zināms šodien, ir, ka šī gada Eiropas čempionāts no Igaunijas lielpilsētas Tartu pārcelts uz sporta kūrortu Otepē. Sākotnēji sacensības bija ieplānotas jūlija sākumā, bet tagad pārceltas uz augusta beigām. “Igaunijas Triatlona federācija aprēķinājusi, ka augusta beigās Emajegi upē ir pārāk zems ūdens līmenis, tāpēc nācies mainīt čempionāta norises vietu. Apņēmību sūtīt savus sportistus uz Igauniju šodien izteica aptuveni 70% valstu,” stāsta Latvijas Triatlona federācijas prezidents, kurš kolēģiem izteicis aicinājumu sezonu sākt ar trīs sacensību maratonu – 15. augustā Rīgā, tad 21. augustā startēt Polijas pilsētā Olštinā un noslēgumā doties uz Igauniju, kur kontinenta meistarsacīkstes plānotas no 28. līdz 30. augustam. “Teicām, ka sportistiem, kuriem vajadzēs doties divu nedēļu karantīnā, šo laiku drīkstēs pavadīt Latvijā. Tāpat aicināju sportistus, kuri dosies tikai uz Otepē, ierasties caur Rīgas lidostu.” Pēc ETU lūguma Rīgas triatlons risināsies supersprinta formātā, jo liela daļa sportistu vēl nebūs pietiekami daudz trenējušies, tāpēc pirmajiem triatlona mačiem sezonā vēlama īsāka un vieglāka distance. Rīgas triatlons notiks vai nu turpat, kur pērn, pie viesnīcas “Radisson Blu Daugava”, vai Mežaparkā. Visticamāk, sacensības risināsies ar atsevišķu startu.

Runājot par sacensībām Latvijā, Siguldas akvatlons pārcelts uz 5. septembri, Daugavpils akvatlonu ar peldēšanu Stropu ezerā ir cerības aizvadīt 14. jūnijā, bet Pļaviņu krostriatlons (20. jūnijs), Vaidavas triatlons (4. jūlijs), Smiltenes triatlons (19. jūlijs) un Ventspils triatlons (16. augusts) paliek iepriekš izziņotajos laikos. Tomēr šajā ziņā pilnīga skaidrība būs pēc valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa beigām un Ministru kabineta pieņemto lēmumu publiskošanas. Uzreiz pēc tam, kad valdība paziņos jaunos ierobežojumus, risināsies LTF valdes sēde, pieņemot lēmumus, kādā formātā katras sacensības rīkot. Šogad diemžēl nenotiks Baltijas kauss, jo vasaras laikā Baltkrievijas sportisti, visticamāk, nevarēs braukt uz Baltiju, bet Baltijas sportisti - pie baltkrievu draugiem. Paredzēts, ka oktobra sākumā Latvijas vadošie atlēti piedalīsies Turcijas kūrortā Alanjā plānotajā Eiropas jaunatnes čempionātā.

Tāpat ETU motivējusi visas valstis dalīties ar informāciju par savu sacensību kalendāru, šādi palielinot iespēju, ka uz mačiem ieradīsies arī sportisti no citām valstīm. LTF ir apņēmības pilna atbalstīt Latvijas sacensību organizatorus ar nolikuma tulkošanu angliski.

Kaut lielā daļā Eiropas joprojām sacensības nedrīkst notikt, Latvijas triatlonisti sezonu jau sākuši – 27. maija Keilas pilsētā Igaunijā notikušajā baseintriatlonā ar atsevišķu startu piedalījās jaunie dobelnieki Beāte Jansone, Beāte Bula un Ralfs Vistiņš. Jaunietēm (0,3+10+2,6 kilometri) abas mūsu meitenes kāpa uz goda pjedestāla - Jansone bija pārliecinoši ātrākā skriešanā, tomēr finišā par nieka trim sekundēm piekāpās Līsai Kaptenai un izcīnīja otro vietu, kamēr trešo vietu guvusī Bula summā bija vēl par 32 sekundēm lēnāka. Savukārt jauniešu vidū Vistiņš bija ceturtais starp gandrīz 20 atlētiem.

Foto redzamas Beāte Jansone un Beāte Bula uz goda pjedestāla. Foto autors: Aquatics

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji