Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Liene Blumbeka piedalijās ITU treneru seminārā Horvātijas pilsētā Pulā.

Liene Blumbeka piedalijās ITU treneru seminārā Horvātijas pilsētā Pulā.
23.10.2017

Šī gada oktobra sākumā Horvātijā pateicoties  International Trithlon union un Latvijas Tritalona federācijas  izveidotajai sadarbībai bija iespēja apmeklēt 5 dienu intensīvos triatlona treneru pirmā līmeņa kursus. Kursos piedalījās dažādu Eiropas valstu pārstāvji, kopskaitā 17 dalībieki,  kas savas dzīves laikā guvuši dažādu triatlona pieredzi gan kā sportisti, gan kā treneri.  Latviju pārstāvēja  Liene Blumbeka, viņa arī dalās pieredzē par pieredzēto.

Šo kursu vadību uzņēmās 2 pieredzējuši triatlona treneri -Zeljko Bijuk un Vicent Beltran.  Mācību procesā tika ietvertas gan teorijas, gan praktiskās nodarbības. Plaši tika pārrunātas pamatnostādnes un stratēģijas par galvenajiem atslēgas faktoriem  treniņprocesa organizēšanā.  Kā būtisks treniņprocesa atslēgas faktors  tika atzīts atgriezeniskās saites veidošana ar audzēkņiem – noskaidrojot to izprati par vingrinājumiem, par ķermeņa sajūtu rakstorojumu treniņu gaitā. 

Kursu praktiskajā sadaļā liels uzsvars tika likts uz dažādu  nodarbību plānošanu un tās pasniegšanas veidu.  Nodarbības bija sadalītas attiecīgi pa triatlona disciplīnām – peldēšana, riteņbraukšana, skriešana, kuru laikā bija jāiejūtas gan treneru, gan konkrētas vecuma grupas audzēkņu lomā. Katra nodarbība tika analizēta diskusiju veidā, kas ļāva  labāk ieraudzīt katra trenera dažādo pieeju treniņu procesam. 

Jā, tā bija lieliska pieredze diskusiju veidā ieraudzīt sevi no malas un apzināties savas stiprās puses un lietas, kuras ir jāuzlabo. Gluži kā treniņos – apzināties sevi un pilnveidoties tālāk.

 

P.S. Lai arī temperatūra jūrā bija +19 grādi, daļai Eiropas jauno triatlonu treneru tā arī neizdevās saņemties papeldēties šādā ūdens temperatūrā. Par šādu ūdens temperatūru visvairāk sajūsminātie biji islandieši!:)

 

Autore: Liene Blumbeka

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Vecāķi 2020