Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Noslēgušies Valmieras skriešanas svētki

Noslēgušies Valmieras skriešanas svētki
22.09.2020

Nedēļas nogalē, 20.septembrī tika aizvadīti Valmieras skriešanas svētki. Uz starta līnijas, dažādās distancēs, stājās teju tūkstotis dalībnieku - gan pieredzējuši sportisti, gan skriešanas entuziasti un ģimenes ar bērniem. Katrs izvēlējās sev piemērotāko distanci - 15,3 km skrējienu, 7,3 km skrējienu vai 7,3 km nūjošanu, paši mazākie - bērnu skrējienu vai rāpošanu. Dalībnieki tika aicināti piedalīties arī labdarības skrējienā, veicot simbolisku distanci un ziedot Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra pirmsskolas grupu bērniem.

Pirms starta pasākuma vadītājs Jēkabs Nākums mudināja sacensību dalībniekus iesildīties izpildot Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu aktīvās Valmieras Viestura vidusskolas 3.b klases un enerģiskās fitnesa treneres Gintas Kalniņas vadībā. To noslēdzot, tika dots vārds Valmieras pilsētas mēram Jānim Baikam, kas ar iedvesmojošu uzrunu sveica dalībniekus un „deva” starta šāvienu.

Skriešanas svētku trase tika veidota apvienojot Valmieras pilsētas Gaujas abus krastus, ar startu un finišu pie Vidzemes Olimpiskā centra, vēlāk šķērsojot Dzelzs tiltu (valmieriešiem zināmo Dzelzīti), veicot apli Pārgaujas mežos, atgriežoties uz Dzelzīša un finišējot pie Vidzemes Olimpiskā centra, pirms tam apskrienot arī goda apli apkārt Māra Štromberga BMX trasei „Valmiera”. Valmieras maratona atjaunošanas idejas autors Vilnis Priedītis dalījās iespaidos: „ Valmiera ir mana dzimtā pilsēta, tāpēc zināju, ka noteikti ne tikai iesaistīšos pasākuma organizēšanā, bet būšu arī sacensību dalībnieks, lai izbaudītu pasākumu no abām pusēm. Noskrēju 15,3 km distanci un tiešām biju ļoti priecīgs gan par laikapstākļiem, gan trasi. Tā deva iespēju paraudzīties uz Valmieru no cita skatupunkta un izbaudīt ne tikai pilsētas atmosfēru, bet arī pilsētas zaļo zonu un Gaujas apkārtni. Paldies Valmieras pilsētai par ierosināšanu un uzticību organizēt Valmieras skriešanas svētkus”.

Savukārt Valmieras peldbaseina iekštelpās norisinājās pēdējos gados iemīļotā disciplīna vismazākajiem – mazuļu rāpošana, kuri jau rāpo, bet vēl nestaigā. Katram mazulim pēc iespējas ātrāk bija jānorāpo 10 m distance. Interesanti bija vērot gan pašus dalībniekus, gan vecākus, kuri cenšas mudināt savus mazos rāpotājus sasniegt finiša līniju pēc iespējas ātrāk – kāds finišam pievilina ar rotaļlietu, kāds piedāvā iecienīto našķi, kāds telefonā rāda iemīļoto multiplikācijas filmu. Taču neatkarīgi no finiša laika, visi mazie dalībnieki saņēma organizatoru sarūpētas dāvanas.

Skriešanas svētku ietvaros norisinājās arī Valmieras labdarības kilometrs, kurā tika vākti ziedojumi Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra pirmsskolas grupu bērniem. Dalībniekiem bija iespēja brīvprātīgi veikt ziedojumu arī reģistrējoties jebkurai izvēlētajai distancei vai veikt ziedojumu tam īpaši paredzētā dāvanu kastē pasākuma dienā. Kopā tika saziedoti 506 EUR.

Iveta Kļaviņa, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas attīstības centra direktore atzina: „Mēs esam PAR sportisku, aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Esam pārliecināti, ka vecums un fiziskās iespējas nav šķērslis, lai piedalītos kādā no sportiskām aktivitātēm - iešanā, skriešanā, nūjošanā, riteņbraukšanā.! Tādēļ arī mēs, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra pirmsskolas komanda, ieskaitot pašus mazākos no pusotra gada vecuma, kā ik katru gadu, piedalījāmies Skriešanas svētkos. Vēlos sirsnīgi pateikties visiem mūsu atbalstītājiem, līdzjutējiem un pasākuma organizētājiem! PALDIES ikvienam, kurš piedalījās Labdarības skrējienā un ziedoja naudiņu! Pleca sajūta un materiālais atbalsts dod mums spēku, iedvesmu un iespējas darīt vairāk un labāk. Par Labdarības skrējiena ietvaros saziedoto naudiņu iegādāsimies bērniem materiālus dažādām sportiskām aktivitātēm. Lai labais vairojas! KOPĀ VARAM!”.

 

Kā noslēdzošie pasākuma skrējieni bija bērniem, kurus iesildīja un trasē pavadīja olimpiete Jolanta Dukure. Tajos piedalījās bērni no pusotra gada līdz 11 gadiem, kuri sacenšoties ar vienaudžiem atbilstošas vecuma grupās. Finišā ikviens saņēma piemiņas medaļu un atbalstītāju sarūpētas balviņas.

Valmieras skriešanas svētku organizatori izsaka pateicību visiem pasākuma dalībniekiem un līdzjutējiem, kas radīja lielisku un pozitīvu pasākuma atmosfēru. Paldies arī atbalstītājiem – „Valmieras pilsētas pašvaldībai”, „Vidzemes Olimpiskajam centram”, „Valmieras peldbaseinam”, „Sportland”, „Baltais”, „LSFP”, „BTA”, „Mangaļi”, „Rūjiena”, „Milzu”, „Aloja”, „Dobeles Dzirnavnieks”, „Happy”, kuru atbalsts bija ļoti būtisks, organizējot Valmieras skriešanas svētkus.

 

Sacensības organizē viens no vadošajiem tautas sporta pasākumu rīkotājiem Latvijā kompānija „Sportlat”. Sacensību rezultāti ir publicēti mājas lapā: www.sportlat.lv, sadaļā Valmieras skriešanas svētki --„Rezultāti".

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Madonas tautas slēpojums 2024

Madonas tautas slēpojums 2024

24h ROJA Ultramarathon Festival 2024, Latvijas čempionāts 24h skrējienā

Atbalstītāji

RITCMežusiliSportlandMana MadonaMylapsLabās balvas

Sadarbības partneri

LFSLTFLVS
Madonas tautas slēpojums 2024