Sacensību video

Skatīt visus video
SIA Ezerkauliņi Agro

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

Pēc mēneša jau desmito reizi norisināsies “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons

Pēc mēneša jau desmito reizi norisināsies “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons
11.04.2024

Svētku noskaņās, savu pastāvēšanas desmitgadi, šī gada 11. maijā atzīmēs “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons. Kā ierasts, Salaspils pilsētas ielas visas dienas garumā pieskandinās 5km, 10km un pusmaratona un bērnu distanču skrējēji. Kā jaunums – jūdzes skrējiens Salaspils sadraudzības pilsētas Bobrovicjas Ukrainā atbalstam.

Viens no galvenajiem pasākuma mērķiem 10 gadu garumā bijis popularizēt skriešanu un rosināt interesi par veselīgu un sportistu dzīvesveidu. Vienlaikus, kā rada iepriekšējo gadu pieredze, šis pasākums, kas, kā ierasts, norisinās pavasarī, skrējēju vidū ir ļoti populārs. Starp dalībniekiem bijuši tādi skrējēji kā olimpieši Valērijs Žolnerovičs, Ilona Marhele,  kā arī šī brīža Latvijas rekordists pusmaratona distancē Dmitrijs Serjogins. Sākot no 2019. gada, Dmitrijs ir uzvarējis arī pēdējos 5 “Ezerkauliņi” Salaspils pusmaratonus, un viņam pieder arī šo sacensību rekords - 01:06:51.

“Jau šobrīd, mēnesi pirms, dalībai reģistrējušies teju 900 skrējēji, kas liek domāt, ka savā desmitgadē sasniegsim rekordlielu dalībnieku skaitu. Ir patiešām liels prieks par to, jo tas liecina gan par skrējēju skaita palielināšanos apkārtnē, gan to, ka tie skrējēji, kas pamēģinājuši kādu no sacensību distancēm, labprāt atgriežas un skrien arī nākamajā gadā. Jau šobrīd daudzi izrāda interesi arī par Labdarības jūdzes skrējienu, kas pa spēkam ikvienam, un ar kura palīdzību, atbalstīsim mūsu sadraudzības pilsētas Bobrovicjas iedzīvotājus. Reģistrēties pasākumam līdz 5. maijam var ikviens interesents,” aicina “Ezerkauliņi” Salaspils pusmaratona dibinātāja un organizatore Malda Caune.

Paredzēts, ka katrs no dalībniekiem saņems pusmaratona piemiņas medaļu, ātrākajiem kopvērtējumā paredzētas arī naudas balvas. Jāpiemin, ka ar “Ezerkauliņi” atbalstu, vīriešu un sieviešu grupas ātrākajiem pusmaratona distancē tiks nodrošināts 1500 EUR naudas balva, kas paredzēta, lai nodrošinātu skrējēju dalību kādā no Eiropas maratoniem. Savukārt, tradicionāli starp 10 km skrējējiem tiks izlozēts velosipēds, ko sagādājis šīs distances atbalstītājs uzņēmums “Knauf”.

Plkst. 10.00 tiks dots kopējs starts un dalībnieki, atkarībā no tā, kurai distancei reģistrējušies, uzsāks skrējienu pa Salaspils pilsētas ielām. “Ezerkauliņi” pusmaratona distanci veidos četri apļi, “Knauf” 10km skrējienu – divi apļi, paralēli trasē dosies arī 10km nūjotāji. Savukārt, Salaspils tautas skrējienu jeb 5km distanci – veidos viens aplis. Divas minūtes pēc kopējā starta trasē dosies “Saulkalne S” 0,75km bērnu distances skrējēji. Savukārt vienas jūdzes jeb 1,6km Labdarības skrējienam starts tiks dots plkst. 12.30, un tā mērķis ir - šī skrējiena dalības maksas  novirzīt Ukrainā cietošo bērnu atbalstam. Plānots, ka apbalvošana norisināsies plkst. 13.00, bet bērnu distancēm agrāk, jau plkst. 11.00.

Pasākumu atbalsta Salaspils novada dome, “Ezerkauliņi”, “Knauf”, “Saulkalne S”, “Maxima”. Paralēli sacensībām, uzmundrinot skrējējus, uzstāsies arī vairāki pilsētas pašdarbnieku kolektīvi. Detalizētāka informācija un reģistrācija: www.sportlat.lv.  Labdarības jūdzes skrējienam var reģistrēties, izvēloties distanci "Labdarības jūdzes skrējiens". Tāpat arī, reģistrējoties jebkurai citai distancei, ikvienam ir iespēja veikt papildu ziedojumu labdarības projektam.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Rojas pusmaratona festivals 2024