Sacensību video

Skatīt visus video
Laika eksperti

Statistika

eXTReMe Tracker

Ziņas

"Triatlons visiem" Pļaviņās

"Triatlons visiem" Pļaviņās
29.07.2019

Sestdien 27.jūlijā norisinājās Pļaviņu novada sporta svētki. Sporta svētku laikā Pļaviņu un apkārtējā novada iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties “Triatlons visiem”.

Spītējot karstajam laikam un neziņai par triatlona smagumu, dalībnieki izmēģināja savus spēkus triatlonā. Sacensības sākās ar peldēšanu Aiviekstes upē, kur, spītējot straumei, bija jāpieveic 50 metrus garš peldējums. Jāmin, ka peldēšanas distanci veica arī drosmīgi jaunieši vecumā no 9 līdz 13 gadiem, kuri spēja sastādīt konkurenci arī pieaugušajiem. Pirmais dalībnieks peldēšanas posmu beidza pēc 1 minūtes un 15 sekundēm.

Tālāk sacensības veda uz velo distanci, kur vīriešiem un sievietēm vecumā no 18 līdz 35 gadiem vajadzēja pievarēt  6,3 km garu distanci, savukārt, jauniešiem vecumā no 7 līdz 18 gadiem bija  jāpievar 4,5 km distance.  Riteņbraukšanas posma laikā “izkristalizējās” līderi, kur līdera godu pārņēma Rolands Paļuga. Dalībniekiem grūtības sagādāja tas, ka riteņbraukšanā bija jāveic konkrēts apļu skaits, kas nozīmēja, ka dalībnieki zaudēja daudz enerģijas, jo distancē nevarēja ieskrieties un bija jātērē enerģija, lai uzsāktu par jaunu mīties.

Līdz skriešanas posmam izturēja visi pieteikušies dalībnieki, spītējot tam, ka šī bija pirmā reize izmēģinot triatlonu. Skriešanā vīriešiem bija jāpievar 2,6 km, taču bērniem un sievietēm - 1,3 km gara distance. Pirmā distanci pievarēja jauniete Enia Kaņepēja ar laiku 24 minūtes un 18 sekundes, savukārt, starp jauniešiem pirmais ierindojās Rolands Paļuga ar laiku 27 minūtes un 52 sekundes. Elites grupā pirmo vietu ieguva Kaspars Grāvelis, spraigā cīņā aiz viņa palika Mārtiņš Kraukulis un godalgoto trijnieku noslēdza Aigars Grāvelis. Sievietēm vecumā no 18 līdz 35 gadiem piedalījās Silva Lakša, kura bija vienīgā sieviete šajā vecuma grupā.

Cerams, ka šīs sacensības dalībniekus nenobaidīja un turpmāk redzēsim dalībniekus piedaloties Latvijas čempionāta posmos. Izsakām lielu paldies visiem dalībniekiem, kā arī tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājai Rasai Siliņai.

Komentāri

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji